Ciekawy pomysł

12 stycznia 2016 Autor jan kowalski Wyłączono
  1. Aby ograniczyć liczbę przyjazdów wozów asenizacyjnych niektórzy z naszych Klientów przy budowie domu wykonują dwie instalację sanitarne w budynku. Pierwsza odprowadza do jednego zbiornika ścieki z wanny, kabiny prysznicowej oraz zlewów. Druga instalacja odprowadza ścieki z samych muszli klozetowych do drugiego zbiornika. Oczywiście do drugiego zbiornika warto zamawiać wozy asenizacyjne ponieważ ten rodzaj ścieków będzie trudny do rozprowadzenia drenażu. Drenaż zarazem warto podłączyć do zbiornika który gromadzi ścieki z prysznica, wanny i zlewów. Jak wykonać dobry drenaż opisaliśmy w tym miejscu – KLIKNIJ.
  2. Aby wóz asenizacyjny nie musiał wjeżdżać na posesje ze zbiornikiem zakup instalację do szybkozłączki
  3. W momencie kiedy kopiecie Państwo rów pod rurę doprowadzającą ścieki warto w ten rów wrzucić przewód elektryczny a najlepiej dwa, w przyszłości może przyda się przy zbiorniku gniazdko na pompę czy choćby choinkę… Drugi przewód przyda się na alarmowy sygnalizator napełnienia szamba.
  4. Jeśli  nie wiecie jakiej pojemności szambo wybrać, możecie spojrzeć na wodomierz o ile taki macie i sprawdzić ile miesięcznie pobieracie wody, w ten sposób będziecie wiedzieć ile miesięcznie ścieków generujecie. Drugim sposobem na dobór zbiornika jest zorientowanie się jakie wozy asenizacyjne obsługują waszą miejscowość, wozy przeważnie liczą sobie za przyjazd a nie za liczbę ścieków, lepiej kupić zbiornik takiej pojemności jakie wozy asenizacyjne jeżdżą w okolicy.
  5. Nasze produkty jako piwniczki, schrony, schowki na opony/meble ogrodowe – przeczytaj artykuł.

Zobacz też: Oczyszczalnia przydomowa – szambo samospalające

Zobacz też: Szambo ekologiczne


szamba ekologiczne