Jaką pojemność szamba wybrać

2 marca 2017 Autor jan kowalski Wyłączono

Odwieczne pytanie – dlatego gdzie się da piszemy wskazówki:

Jeśli zadają sobie Państwo na to pytanie polecam najpierw zadzwonić do firmy która zajmuje się wywozem szamba w Państwa okolicy i zapytać czy za przyszły wywóz zapłacimy kwotę od przyjazdu szambiarki czy też od wypompowanego m3 szamba.

Jeśli od m3 – to szambiarka która przyjedzie do nas po wywóz ścieków ze zbiornika o pojemności 6m3 policzy sobie np. 6×18*zł  = 108zł i tu sprawa jest prosta – weźmy taki zbiornik na jaki nas stać, i możliwie największy aby szambiarka nie przyjeżdżała co tydzień.

*(18zł średnio za wywóz m3 szamba)

Niestety większość firm asenizacyjnych chce rozliczać się za przyjazd – mniej ich interesuje ile ścieków zabiorą ze sobą – ważne że przyjadą i uruchomią pompę – wtedy koszty za taki przyjazd wahają się od 150zł do 180zł – i nie ważne czy zabiorą 6m3 czy 10m3Dlatego warto wziąć taką pojemność szamba jaka szambiarka jeździ w okolicy.

Zapytają jaką pojemność ma wóz asenizacyjny i weź taką samą pojemność szamba!

Jeśli okaże się że w okolicy jeździ wóz asenizacyjny o pojemności 10m3 a Ty będziesz miał zbiornik 6m3 – to prawdopodobnie zapłacisz 150zł a szambiarka przyjeżdżać będzie co 3 tygodnie.

W tym samym przypadku jeśli będziesz miał zbiornik 10m3 szambiarka przyjedzie co 5 tygodni a za wywóz zapłacisz 180zł – Faktycznie zbiornik o pojemności 10m3 zwróci się w ciągu roku, a i rzadziej będziesz widział się z firmą która go opróżnia…

Kilka faktów

  1. Statystycznie 4 osobowa rodzina miesięcznie pobiera 8-10m3 wody, tyle samo będzie generować ścieków – już wiesz co ile zapełni Twoja rodzina zbiornik o pojemności 10m3? Jeśli tylko się domyślasz sprawdź na wodomierz ile obecnie pobierasz wody lub zapytaj znajomych jeśli Ty akurat nie posiadasz wodomierza.
  2. Jest sposób jak rzadziej opróżniać szambo – jeśli masz suchy teren na działce warto zapoznać się z tym artykułem.
  3. Zadaj pytanie na forum lub sprawdź o co pytali inni jeśli do tej pory nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie – Forum na temat szamb betonowych.
  4. Ceny szamb możesz sprawdzić pod tym adresem: Cennik a najlepiej wydrukuj ulotkę.

Ew. zadzwoń i zapytaj naszego pracownika:

Tel: 515 360 795